út 6.10.2009 |

Zápas Lovosice - Zubří

Zubří bylo v prvním poločase utkání lepším týmem a po většinou vedlo rozdílem dvou až tří branek. Ve 22. minutě vedlo 10:7, ale domácí Miler dvěma brankami zavelel ke snížení na rozdíl jediného gólu a následně Šuma svou pátou trefou srovnal stav utkání. Vyrovnaný byl také poločas, který skončil 12:12. Domácí hráči dokázali na začátku druhé půle poprvé v utkání získat vedení 14:13, ale dlouhých devět minut pak nevstřelili jediný gól. Následovaly tříbrankové série na obou stranách, ze kterých rezultoval nerozhodný stav 17:17 ve 47.minutě. Od té doby bylo k vidění drama hodné souboje dvou ambiciózních celků. Dvěma brankami za sebou přiblížil domácí k vítězství Sochor, ale třetí čistou šanci mu již Malina zlikvidoval a držel tak naděje Zubří. Jeho trenér si následně vybral oddechový čas, ale po něm byli opět úspěšní domácí a to díky Kalousovi. V závěru sáhlo Zubří ke dvěma osobkám na Havláta a Motla a podařilo se jim díky pasivní hře Lovosic snížit na rozdíl jediné branky. Srovnat ale domácí soupeři nedovolili a Zubří na poslední útok již nezbyl čas. Lovosice zvítězily 20:19 a připsaly si důležité body do extraligové tabulky.